Domyślny temat....

MALI uczniowie idą do szkoły

Czy wyobrażasz sobie życie bez książek? A wiesz, że książka może odmienić życie ludzkie? Jeśli chcesz się o tym przekonać, zapraszamy do włączenia się w najnowszą akcję edukacyjną UNICEF!

Książki stanowią niezwykle ważny element naszego życia. To dzięki nim możemy się przenieść do świata marzeń, uruchomić wyobraźnię i poznawać świat. Czytanie pozwala oderwać się od często niełatwej rzeczywistości i daje nam chwilę relaksu. Czytanie, podobnie jak pisanie i liczenie, to elementarne umiejętności, które nabywamy w szkole. To one pozwalają na zdobycie gruntownego wykształcenia i efektywne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Niestety nie wszystkie dzieci na świecie mogą poznawać świat poprzez książki. W wielu najbiedniejszych regionach świata nauka jest niedostępnym dobrem. Prawie 40% dzieci w Mali nie chodzi do szkoły podstawowej. To wpływa na ich dalsze życie. W przyszłości brak wykształcenia sprawi, że nie będą miały możliwości zdobycia pracy, która zapewni byt im i ich rodzinom. Nie będą miały środków na zapewnienie opieki medycznej bliskim, pełnowartościowego pożywienia i zaspokojenie wielu innych podstawowych potrzeb, które dla nas są tak oczywiste. Często nie zdajemy sobie sprawy jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa szkoła! Dlatego zachęcamy do włączenia się w działania UNICEF na rzecz dzieci w Mali. Podarujmy dzieciom lepszą przyszłość – pozwólmy im pójść do szkoły!

Celem projektu jest:

• Zapoznanie dzieci z zagadnieniem dostępu do edukacji na świecie, w tym szczególnie sytuacji dzieci w Mali,
  • Kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego,
  • Zebranie środków finansowych na zorganizowanie edukacji dla dzieci w Mali.

„MALI uczniowie idą do szkoły” to projekt edukacyjno-pomocowy, w ramach którego dzieci wezmą udział w zajęciach na temat dostępu do edukacji na świecie. W oparciu o specjalnie przygotowane materiały dowiedzą się dlaczego miliony dzieci nie mogą chodzić do szkoły, jak wygląda sytuacja w tym zakresie w różnych regionach świata i co robi UNICEF, aby umożliwić jak największej liczbie dzieci zdobywanie wiedzy.

W ramach akcji dzieci będą mogli pomóc dzieciom z Mali zbierając fundusze, które umożliwią im naukę. Jako, że naszym celem jest upowszechnienie edukacji, to sposób niesienia pomocy też powinien mieć wymiar edukacyjny.Dlatego proponujemy, aby dzieci stworzyły swoje własne książki. Wszystkie książki, które w życiu czytamy wzbogacają nas. Te książki będą miały dodatkową, szczególną funkcję – przyniosą korzyść innym dzieciom. Każdy uczeń może stworzyć dowolną książkę – krótką opowieść przygodową, bajkę, opowiadanie, tomik poezji czy też komiks. Rodzaj literatury, jak i technika wykonania są dowolne. Książki mogą być wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, rysunkami. Do wykonania takich książek wystarczą podstawowe artykuły piśmiennicze (kartki papieru, długopisy, kredki) i przede wszystkim wyobraźnia. Uruchom swoją kreatywność i pomóż dzieciom w Mali cieszyć się edukacją.

Nasze przedszkole uczestniczyło w światowym projekcie UNICEF:

MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY

Nadszedł czas podsumowania projektu UNICEF-  MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY. Gorąco dziękujemy Rodzicom, którzy chętnie włączyli się do akcji. Przedstawiamy KSIĄŻECZKI wykonane przez naszych wychowanków wraz z opiekunami. Całkowity dochód z akcji przeznaczony jest na zakup książek i pomocy dydaktycznych dla dzieci z Mali.