Patriotycznie w gr I

Spotkanie z żołnierzem (tatą Antosia) w grupie I ,,Krasnoludki" sprawiło dzieciom dużo radości. Dowiedziały się co robi żołnierz i jak ważna dla nas wszystkich jest jego rola w społeczeństwie, jak wygląda jego mundur i całe wyposażenie, które Pan Kamil dokładnie dzieciom zaprezentował a nawet pozwolił dotknąć i przymierzyć (beret, hełm, maska itp). Dzieci z zaciekawieniem czekały co jeszcze ciekawego znajduje się w wielkiej torbie, którą Pan Kamil przyta...rgał do naszej sali. Z zainteresowaniem słuchały opisu prezentowanych przedmiotów. Dowiedziały się co znaczy niepodległość i poznały symbole narodowe. Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę ,,Jesteśmy Polakami" i wręczyły gościowi pisemne Podziękowanie za miłe spotkanie, a nasz gość poczęstował dzieci słodyczami za ich grzeczne zachowanie. DZIĘKUJEMY PANU KAMILOWI za rozbudzanie postaw patriotycznych naszych dzieci!!!!